loading

Lata 20 - moda, makijaż, fryzury

 

 

Lata 20. były erą wielkich zmian i rewolucji. Charakterystyczny makijaż i fryzury stanowiły integralną część ówczesnej mody. Kobiety zaczęły nosić więcej makijażu i eksperymentować z różnymi fryzurami.

 

Makijaż lat 20.

 

Wygląd lat 20. charakteryzował się odważnym, dramatycznym makijażem, z ciemnymi oczami, czerwonymi ustami i bladą cerą. Kobiety używały również pudru do twarzy, różu i tuszu do rzęs, aby uzyskać bardziej sceniczny wygląd, a także zaczęły używać kredek do brwi, aby nadać im bardziej wyrazisty wygląd.

 

Fryzury lat 20.

 

Kobiety lat 20. przyjęły nową wolność, która pojawiła się wraz z zakończeniem I wojny światowej i powstaniem ,,nowoczesnej kobiety”. Zaczęły nosić krótsze spódnice i sukienki, zdecydowane makijaże i fryzury. Najbardziej charakterystyczną fryzurą lat 20. był bob. Było to krótkie, proste cięcie, które zazwyczaj sięgało do brody lub było krótsze. Zaczęły też nosić włosy w luźnych lokach, często z krótkimi grzywkami. Popularna była także fala Marcela, w której kobiety używały wielu spinek i lakieru do włosów, by uzyskać efekt falowania. Kobiety często nosiły też włosy w różnych upięciach, takich jak Gibson Girl. W latach 20., wraz z bobem, falą Marcela i fryzurą w stylu flapper, pojawiły się nowe, odważne fryzury, które są widoczne do dziś.

 

Moda lat 20.

 

Odzież damska stała się bardziej stanowcza i mniej restrykcyjna. Lata 20. to czas wielkich eksperymentów w modzie. Charakteryzowały się one krótszymi spódnicami, obniżoną talią i bardziej chłopięcą sylwetką. Kobiety zaczęły eksperymentować z bardziej odważnymi stylami, takimi jak styl flapper, a do nich dołączały długie sznury pereł i opaski z piórami. Kobiety zaczęły również eksperymentować z różnymi tkaninami i kolorami, takimi jak jaskrawe kolory i nadruki. Popularne były także dodatki, takie jak torebki z koralikami i futrzane szale. Popularnym dodatkiem były również kapelusze - klocki, miseczki i turbany. Również obuwie damskie stało się bardziej śmiałe - pojawiły się buty z paskiem w kształcie litery T i buty typu Mary Jane.

 

 

 

 

 

 

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

NUMERY ALARMOWE

 

112  EUROPEJSKI NR RATUNKOWY

999  POGOTOWIE RATUNKOWE

998  STRAŻ POŻARNA

997  POLICJA

 

991  POGOTOWIE ENERGETYCZNE

992  POGOTOWIE GAZOWE

993  POGOTOWIE CIEPŁOWNICZE

994  POGOTOWIE WODOCIĄGOWE

986  STRAŻ MIEJSKA

KONTAKT:

telefon:

668 735 053

e-mail:

kontakt.pierwszapomocedu@gmail.com

adres:

ul. Orląt Lwowskich 19/2
41-902 Bytom