loading

Lata 80 - moda, makijaż, fryzury

 

Moda lat 80 - jakie wzory i materiały były w modzie?

 

Lata 80. były dekadą odważnej mody, charakteryzującej się jaskrawymi kolorami, wyrazistymi wzorami i eklektycznym stylem. Popularne materiały odzieżowe to tkaniny syntetyczne, takie jak spandex, rayon i poliester, które pozwalały na uzyskanie jaskrawych kolorów, odważnych wzorów i rozciągliwych tkanin. Popularne wzory to geometryczne kształty, paski i nadruki kwiatowe. Popularne były też neonowe kolory, zwłaszcza w dodatkach takich jak biżuteria czy chusty. Popularnym materiałem był też denim, często noszony w postaci spranych dżinsów. Popularne były też skórzane kurtki, spódnice i spodnie. Lata 80. to dekada zabawnej i kreatywnej mody, w której dominowały jaskrawe kolory, odważne wzory i rozciągliwe tkaniny syntetyczne.

 

Makijaż lat 80 - jaki makijaż był na topie?

 

Lata 80. były dekadą śmiałych trendów w makijażu. Kobiety uwielbiały jasne kolory i eksperymentowały z nowymi stylami. Odważny cień do powiek i jasny róż do policzków były podstawą wyglądu w latach 80. Cienie do powiek były często stosowane w jaskrawym, dramatycznym stylu, z mocnymi odcieniami niebieskiego, fioletu i różu. Róż nakładano mocno na jabłka policzków i rozprowadzano aż do skroni. Eyeliner był używany do stworzenia dramatycznego, kociego spojrzenia, a tusz do rzęs był nakładany obficie. Szminka była często w odcieniach czerwieni, różu i koralu. Kobiety eksperymentowały także z jaskrawymi kolorami, takimi jak błękit i fiolet. Lata 80. to czas odważnych, śmiałych trendów w makijażu i modzie, które są popularne do dziś.

 

 

Włosy w latach 80 - jak się czesano?

 

Lata 80. to czas wielkich fryzur i odważnych deklaracji. Wśród młodzieży popularne były duże i dzikie fryzury, a wiele osób decydowało się na tapirowanie i spryskiwanie włosów lakierem, by uzyskać efekt dużej objętości. Stosowano również pianki i żele, by uzyskać różne style, od sprężystych loków po gładkie, proste włosy. Włosy były często zaczesywane do tyłu i z dala od twarzy, tworząc dramatyczny wygląd, któremu często towarzyszyły jaskrawe kolory i akcesoria. Lata 80. były czasem eksperymentów i wyrażania siebie, dlatego zachęcano do szukania fryzur, które pasowałyby do ich osobowości. Niezależnie od tego, czy był to dziki, kolczasty Mohawk, czy bardziej klasyczny, trwały wygląd, lata 80. były czasem eksperymentów i wyrażania siebie, jeśli chodzi o fryzury.

 

 

Poprzedni wpis: Lata 20 - moda, makijaż, fryzuryDODAJ KOMENTARZ

NUMERY ALARMOWE

 

112  EUROPEJSKI NR RATUNKOWY

999  POGOTOWIE RATUNKOWE

998  STRAŻ POŻARNA

997  POLICJA

 

991  POGOTOWIE ENERGETYCZNE

992  POGOTOWIE GAZOWE

993  POGOTOWIE CIEPŁOWNICZE

994  POGOTOWIE WODOCIĄGOWE

986  STRAŻ MIEJSKA

KONTAKT:

telefon:

668 735 053

e-mail:

kontakt.pierwszapomocedu@gmail.com

adres:

ul. Orląt Lwowskich 19/2
41-902 Bytom