loading

Ondulacja - jak wygląda zabieg i czy się opłaca?

 

 

Trwała ondulacja na włosach - co to jest?

 

Trwała ondulacja, zwana też po prostu trwałą, to chemiczny zabieg na włosach, który trwale zmienia ich strukturę. Stosuje się ją do tworzenia loków i fal.

 

Jak wygląda zabieg trwałej ondulacji na włosach?

 

Perming to technika stylizacji włosów, w której wykorzystuje się środki chemiczne do rozbijania i reformowania wiązań włosów. Jest często stosowana, by dodać objętości i skrętu prostym włosom. Efektem końcowym trwałej ondulacji są włosy z lokami lub falami, które utrzymują się przez kilka miesięcy. Wielkość i kształt loków zależy od wielkości i kształtu użytych prętów do trwałej ondulacji, a także od siły użytego roztworu chemicznego. Włosy po trwałej można układać na wiele sposobów, tworząc różne stylizacje. Proces polega na owijaniu pasm włosów wokół prętów do trwałej ondulacji i nasączaniu ich roztworem chemicznym. Roztwór ten rozbija strukturę białkową włosa, umożliwiając nadanie mu pożądanego wzoru loków. Po uzyskaniu pożądanego wzoru, włosy są neutralizowane roztworem, aby utrwalić wzór. Cały proces trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Włosy poddane trwałej ondulacji wymagają specjalnej pielęgnacji i zastosowania odpowiednich produktów, aby zachować ich kształt i kondycję.

 

Plusy i minusy zabiegu

 

Trwała ma wiele zalet, ale ma też kilka potencjalnych wad, które warto rozważyć, zanim się na nią zdecydujesz.

 

Zalety:

- Perming to świetny sposób na nadanie włosom objętości i skrętu, jeżeli znudziły Ci się Twoje proste włosy, lub chcesz tylko trochę ,,podbić” im skręt”.

- Może trwać nawet do sześciu miesięcy, w zależności od rodzaju trwałej i typu włosów.

- Może być stosowana do tworzenia różnych fryzur, od mocnych loków po luźne fale, co zapewnia pełna uniwersalność dla różnych typów urody.

- Może być stosowana do uzyskania bardziej jednolitego wyglądu, jeżeli Twoje włosy, np. kręcą się bardziej z tyłu, a z przodu już raczej nie.

 

Wady:

- Perming może być szkodliwy dla włosów, ponieważ substancje chemiczne używane do rozbijania i ponownego tworzenia wiązań mogą być ostre, przez co włosy mogą się zniszczyć, jeżeli zabieg jest wykonywany niepoprawnie, np. zasada jest na głowie za długo.

- Może być kosztowna, w zależności od rodzaju trwałej i salonu, do którego chodzisz.

- Może zająć dużo czasu, ponieważ proces może trwać kilka godzin.

- Może być trudna do ułożenia, ponieważ trwała ondulacja może utrudniać rozczesywanie i układanie włosów.

 

Jeśli zdecydujesz się na trwałą ondulację, pamiętaj, by wybrać renomowany salon i stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji, by uzyskać najlepsze rezultaty.

 

 

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

NUMERY ALARMOWE

 

112  EUROPEJSKI NR RATUNKOWY

999  POGOTOWIE RATUNKOWE

998  STRAŻ POŻARNA

997  POLICJA

 

991  POGOTOWIE ENERGETYCZNE

992  POGOTOWIE GAZOWE

993  POGOTOWIE CIEPŁOWNICZE

994  POGOTOWIE WODOCIĄGOWE

986  STRAŻ MIEJSKA

KONTAKT:

telefon:

668 735 053

e-mail:

kontakt.pierwszapomocedu@gmail.com

adres:

ul. Orląt Lwowskich 19/2
41-902 Bytom